»Nas nadirajo, nam tudi povejo, da nismo mi krivi, ampak poslušamo pa vseeno. Ni nam vseeno, tudi če nismo krivi, si vzamemo k srcu.«
»Pri otrocih je to testiranje pomembno. Če odkrijemo okuženega otroka, potem ta ne vstopa v šolski prostor in ne širi bolezni naprej. Na drugi strani pa je treba pretehtati testiranja, ta morajo biti planirana, v skladu z epidemiološko sliko, in nam morajo koristiti pri načrtovanju. Brez testiranj smo kot slepci, ker nam povedo, kako se razvija epidemija in katere ukrepe moramo sprejeti.«
»Ne testiramo zdravih ljudi, ne zdravstvenih delavcev in ne drugih zdravih ljudi, ki so morebiti bili v stiku, kajti to je test, ki vam pove samo za ta trenutek, ali ste ali niste (op. okužen). Če bi hoteli v vedeti, bi vas morali testirati vsak dan.«
»To je zelo pomembno sporočilo javnosti. Če niste bolni, testiranja ne potrebujete. Če ste samo blago bolni, lahko mirno ostanete doma in čakate na razvoj dogodkov.«
»Ta ukrep vlade se nam zdi nesorazmeren.«
»Ker je pretirano testiranje, kot smo ugotovili, vneslo veliko zmede in nejasnosti tako pri strokovni javnosti, skratka pri zdravstvenih delavcih in zdravnikih, kot seveda pri osebah, ki so bolezen prebolele in so potem še vztrajale pet, šest tednov zaradi teh pozitivnih brisov doma, po nepotrebnem v izolaciji.«
»Interpretacija podatkov, pridobljenih v soboto in nedeljo, je vedno nekoliko problematična, ker je precej odvisna tudi od tega, kdo se pride sploh testirat v soboto, in še posebej, kdo se pride testirat v nedeljo.«
»Testiranje je še vedno priporočljivo, predvsem za tiste, pri katerih pričakujemo težji potek bolezni.«
»Izolacijo smo skrajšali na sedem dni vključno z brisom.«
»Hitrega upada okužb najbrž ne gre pripisati številu okuženih v Posavju, ker imamo trenutno podatek, da je nekje 11 % prebivalstva prebolelo okužbo v zadnjih treh mesecih. Prav tako ne številu cepljenih, ki se je približalo nekje dvema odstotkoma prebivalcev. Nekako ni razloga za to.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju